Beskrivelse
TILBUD | SERVIETTER + SERVIETRINGE
Stoffet der samler bordet – Smukke stofservietter fra Ib Laursen med birketræsservietringe
Giv dit bord et kærligt løft med dette hyggelige tilbud på stofservietter fra Ib Laursen og runde servietringe i birketræ. De lækre stofservietter er dobbeltvævede, hvilket gør dem ekstra bløde og slidstærke – og de fås i fire skønne farver, der passer perfekt til både hverdag og fest.
Denne kombination af Ib Laursen stofservietter og naturlige servietringe giver dig et stilfuldt og bæredygtigt alternativ til papirservietter. Brug dem til alt fra borddækning til konfirmation, fødselsdag eller en hyggelig middag derhjemme – mulighederne er uendelige.
Se vores udvalg af bordpynt HER
Serviettens danske historie – En lille, men vigtig tradition
I Danmark har servietten længe været en del af vores borddækningskultur. Fra gammeldags stofservietter i hvidt linned til moderne bomuldsservietter med struktur – det er de små detaljer, der gør bordet indbydende. Og med en fin servietring i træ bliver hver kuvert lidt mere særlig.
At dække et smukt bord er ikke kun for festlige lejligheder – det er også en måde at vise omsorg og skabe nærvær i hverdagen.
Uanset om du vil skabe et rustikt udtryk med birketræ eller en romantisk stemning med dæmpede nuancer, så giver dette sæt med stofservietter og servietringe dig frihed til at lege med udtryk og stemninger.
Dette TILBUD | SERVIETTER + SERVIETRINGE er gældende så længe lager haves.
Servietringene produceres på eget værksted i Danmark. Da de laserskæres kan der derfor forekomme en let brændt lugt, som dog aftager. På enkelte produkter kan der forekomme lette skygger fra laserskæringen.







